Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Waśniowie

Skoszynianki

Zespół „ Skoszynianki” został utworzony na przełomie lat 1980/1981.

Inicjatorką i założycielką zespołu była Pani Krystyna Kozłowska. Podczas prób przygotowywano monologi, skecze i piosenki. Z zespołem zaczął współpracować Ks. Jan Mikos ówczesny proboszcz parafii w Nowej Słupi. Pomagał w doborze repertuaru i uczył tańca. Zespół zaczął występować na Dymarkach Świętokrzyskich.

W latach dziewięćdziesiątych zespół rozpoczął współpracę z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Waśniowie. Działalnością zespołu zainteresował się nowo wybrany wójt Krzysztof Gajewski. Rozpoczęły się występy na uroczystościach gminnych i powiatowych.

Od roku 2000 zespół zaczął reprezentować Gminę Waśniów na dożynkach powiatowych. Pracę z zespołem rozpoczął instruktor muzyki z GOKiS Zbigniew Dąbrowski. Panie zaczęły odnosić sukcesy biorąc udział w konkursach, festiwalach i przeglądach. Aktywnie działały również na terenie gminy występując podczas uroczystości okolicznościowych takich jak Dzień Seniora, Dzień Kobiet, uroczystości kościelne czy uroczystości w Schronisku Św. Brata Alberta i w Publicznej Szkole Podstawowej w Nowym Skoszynie. Zaczęły również uczestniczyć w dożynkach gminnych przygotowując wieńce dożynkowe i występ artystyczny.

Zaczęły także uczestniczyć w imprezach ogólnopolskich takich jak Ogólnopolski Festiwal Chleba w Mińsku Mazowieckim, Kiermasz Świąteczny w Wilanowie. Zawsze aktywnie włączają się do pomocy i przygotowują występy na imprezy organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Waśniowie.

Wszystkie panie są uzdolnione muzycznie, działają społecznie, mogą się również pochwalić zdolnościami kulinarnymi. Obecnie w zespole działają panie: Krystyna Kozłowska- kierownik zespołu, Jadwiga Miśta, Maria Wudarska, Bożena Pióro, Emilia Pióro, Kazimiera Świątek, Teresa Dzioba, Genowefa Jabłońska, Krystyna Nowak, Elżbieta Brożyna.

Skoszynianki

Skoszynianki

Skoszynianki

Skoszynianki

Zegar

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Styczeń 2022
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imieniny

Pogoda