Konkurs "ŚNIEGOWA RZEŻBA"

W piękny, słoneczny dzień 2 marca 2021 odbyło się wręczenie dyplomów i upominków uczestnikom konkursu na najbardziej pomysłową „ŚNIEGOWĄ RZEŹBĘ” zorganizowanego w lutym przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Waśniowie. Przy plenerowej wystawie zdjęć przed budynkiem GOKiS w Waśniowie uczestnicy konkursu przybywali w małych grupach i odstępach czasowych oraz z zachowaniem reżimu sanitarnego. Gratulacje oraz nagrody i upominki przekazali Wójt Gminy Waśniów Krzysztof Gajewski oraz członkowie komisji oceniającej prace Dyrektor GOKiS w Waśniowie Marzena Karcz, artysta plastyk Monika Stencel oraz instruktor z GOKiS w Waśniowie Małgorzata Nieckarz-Zapała. Wójt podziękował wszystkim uczestnikom za tak liczny udział w konkursie, zaangażowanie oraz był pod wrażeniem różnorodności i pomysłowości śniegowych projektów. Przedstawiciele komisji dokonali podsumowania użytych przez uczestników technik wykonania rzeźb i zastosowanych zasad kompozycji.

Do udziału w konkursie wpłynęło 30 zgłoszeń. Komisja oceniająca wzięła pod uwagę kryteria zawarte w Regulaminie(pomysłowość wykonania zarówno rzeźby, jak i jakość i kompozycję zdjęcia)oraz ogólny wyraz artystyczny. Przyznane miejsca i wyróżnienia:

1. dyplomy i upominki za zajęcie ex aequo I miejsca:

Emilia Budzisz

Oliwia Gawlik

1. dyplomy i upominki za zajęcie ex aequo II miejsca

Julia Szczepaniak

Emilia Nierubiec

1. dyplomy i upominki za zajęcie ex aequo III miejsca

Urszula Kwiatkowska

Zuzanna Pietrasik

1. dyplomy i upominki za wyróżnienia

Klaudia Kasprzyk

Jakub Gromski, Klaudia Orłowska

Natalia Szczepaniak

Kacper Graboń

Jakub Kasprzyk

1. dyplomy i upominki za udział:

Jakub Powrózek, Bartosz Powrózek, Barbara Kliszewska, Agata Graboń, Zofia Surowiec, Julia Pietrasik, Karol i Jakub Gołasa, Antoś Szczepaniak, Jan Jajeśnica, Józef Jajeśnica, Aleksandra Jajeśnica, Oliwia Mierzejewska, Daria Bińczak, Wioletta Zarzycka, Ewelina Cybularz, Kamila Cybularz, Estera i Dawid Gałęzia, Wojciech Sala, Zuzanna Sala.

Uczestnicy konkursu i ich rodziny oglądali pokonkursową wystawę  zdjęć i opowiadali o swoich rzeźbach. Oto wypowiedzi niektórych osób:

„ Rzeźba początkowo miała przedstawiać łabędzia- nawiązując tym do herbu Waśniowa. Niestety sporą trudność sprawiło stworzenie wystarczająco długiej szyi więc zamiast łabędzia powstała kaczkaJ Dziób i łapy zostały wyrzeźbione z marchewki.” - Urszula Kwiatkowska

„Mój pomysł na rzeźbę był spontaniczny. Na początku ulepiłam dużą kulę i dokładałam do niej śniegu, w taki sposób powstała szyja i ogon. Zrobiłam kilka szczegółów, które udoskonaliły moją kokoszkę.” - Oliwia Gawlik

„ Główną inspiracją było to, że syn bardzo lubi koty. Pracę rozpoczęliśmy od pomysłu a następnie ułożyliśmy z synem plan, w jaki sposób najlepiej stworzyć bryłę. Najpierw zbieraliśmy śnieg i formowaliśmy go w kopułę w odpowiednim miejscu. Następnie przez około 2 godz. Starannie rzeźbiliśmy w pożądaną formę. I tak oto powstał taki cudny zwierzak” - Emilia Nierubiec

„ Moim ulubionym zwierzątkiem jest kot i to było  inspiracją do zrobienia rzeźby śnieżnego kotka. Praca nad rzeźbą trwała około 3 godzin. Potrzebowałam dużo śniegu, więc dowoziłam go z podwórka sankami.” - Zuzanna Pietrasik

WRĘCZENIE DYPLOMÓW I UPOMINKÓW

FOTOGALERIA ZGŁOSZONYCH RZEŹB