Ferie zimowe

Podczas tegorocznych ferii zimowych w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Waśniowie zajęcia odbyły się w formie on-line.

Dzieci chętnie wzięły udział w warsztatach plastycznych i szachowych, podczas których łączyły się z instruktorami poprzez platformę Google Meet.

Zajęcia plastyczne odbywały się w dwóch grupach prowadzonych przez instruktora plastyki. W trakcie warsztatów zastosowane zostały techniki kształtujące  u dzieci pamięć wzrokową, zręczność manualną, rozwijające twórcze myślenie i wyobraźnię m.in.: papiero-plastyka, wydzieranka, wyklejanka. Uczestnicy zajęć kierując się wskazówkami wykonywali ciekawe prace o następującej tematyce: ”Sowa” „Tańczący bałwan” „Ryby w głębiach oceanu”.

Instruktor uczący gry w szachy opowiedział dzieciom o historii powstania gry. Uczestnicy  poznali  podstawowe zasady gry, sposoby wykorzystywania programów do nauki gry  on-line, i zapisu notacji algebraicznej stosowanej w szachach. Na zakończenie zajęć został przeprowadzony quiz wiedzy na ten temat.

Wszyscy chętni mogli wziąć udział w integracji on-line podczas zbierania materiałów do przygotowania wystawy„ Kiedyś to były zimy! –zimowe fotografie z dawnych lat”.  W działaniu wzięło udział 12 osób, które wyszukały w swoich zbiorach zdjęcia o zimowej tematyce. Uczestnicy udostępnili 56 zimowych fotografii obejmujących lata od 1999 do 2019 i ukazujących przepiękne zakątki Gminy Waśniów, jak również tereny z Polski i zagranicy.

Po zakończeniu zajęć została przygotowana wystawa prac plastycznych dzieci uczestniczących w zajęciach plastycznych oraz osób które udostępniły zdjęcia na wystawę fotograficzną. Zebrane materiały były udostępnione w formie elektronicznej poprzez facebooka i stronę internetową GOKiS oraz jako wystawa plenerowa na ogrodzeniu przed budynkiem Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Waśniowie.

WARSZTATY PLASTYCZNE - Ferie zimowe on-line

Kiedyś to były zimy!