Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Waśniowie

Ferie zimowe

Podczas tegorocznych ferii zimowych w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Waśniowie zajęcia odbyły się w formie on-line.

 Dzieci chętnie wzięły udział w warsztatach plastycznych i szachowych, podczas których łączyły się z instruktorami poprzez platformę Google Meet.  

Zajęcia plastyczne odbywały się w dwóch grupach prowadzonych przez instruktora plastyki. W trakcie warsztatów zastosowane zostały techniki kształtujące  u dzieci pamięć wzrokową, zręczność manualną, rozwijające twórcze myślenie i wyobraźnię m.in.: papiero-plastyka, wydzieranka, wyklejanka. Uczestnicy zajęć kierując się wskazówkami wykonywali ciekawe prace o następującej tematyce: ”Sowa” „Tańczący bałwan” „Ryby w głębiach oceanu”.

Instruktor uczący gry w szachy opowiedział dzieciom o historii powstania gry. Uczestnicy  poznali  podstawowe zasady gry, sposoby wykorzystywania programów do nauki gry  on-line, i zapisu notacji algebraicznej stosowanej w szachach. Na zakończenie zajęć został przeprowadzony quiz wiedzy na ten temat.

Wszyscy chętni mogli wziąć udział w integracji on-line podczas zbierania materiałów do przygotowania wystawy„ Kiedyś to były zimy! –zimowe fotografie z dawnych lat”.  W działaniu wzięło udział 12 osób, które wyszukały w swoich zbiorach zdjęcia o zimowej tematyce. Uczestnicy udostępnili 56 zimowych fotografii obejmujących lata od 1999 do 2019 i ukazujących przepiękne zakątki Gminy Waśniów, jak również tereny z Polski i zagranicy.

Po zakończeniu zajęć została przygotowana wystawa prac plastycznych dzieci uczestniczących w zajęciach plastycznych oraz osób które udostępniły zdjęcia na wystawę fotograficzną. Zebrane materiały były udostępnione w formie elektronicznej poprzez facebooka i stronę internetową GOKiS oraz jako wystawa plenerowa na ogrodzeniu przed budynkiem Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Waśniowie.

 

WARSZTATY PLASTYCZNE - Ferie zimowe on-line

WARSZTATY PLASTYCZNE - Ferie zimowe on-line

Kiedyś to były zimy!

Kiedyś to były zimy!

ferie 2021

ferie 2021

Zegar

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Styczeń 2022
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imieniny

Pogoda