Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Waśniowie

"Cameleon" zmienia się w "5 minut przerwy"

„ Cameleon” zmienia się w „5 minut przerwy” – z najlepszymi życzeniami z okazji Dnia Kobiet od Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Waśniowie

W marcu  z okazji Dnia Kobiet na fb i stronie internetowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Waśniowie ukazało się nagranie w wykonaniu zespołu wokalno-instrumentalnego działającego w GOKiS. Dziewczyny wykonały covery piosenek „Chcę tu zostać” i „Gdzie ci mężczyźni”.

Zespół od około 5 lat istniał pod nazwą „Cameleon”, od niedawna działa pod nową nazwą „5 minut przerwy”. Grupę tworzy pięć młodych, pięknych, energetycznych i pełnych muzycznej pasji dziewczyn z terenu Gminy Waśniów. Od najmłodszych lat uczęszczają do ośrodka kultury na zajęcia muzyczne, dzięki czemu śpiewają i grają na różnych instrumentach. Obecnie w skład zespołu wchodzą: Patrycja Bis- wokal, Aleksandra Gołdyn - wokal, klawisze, Magdalena Nieckarz- perkusja, Weronika Wzorek-wokal, gitara elektryczna, Oliwia Domańska - gitara basowa. Próby z zespołem prowadzi instruktor muzyki Mirosław Siwiec. Jak same o sobie mówią: „ Jako zespół najczęściej gramy covery piosenek z lat 70-tych, jednak zważywszy na nasze różnorodne charaktery i gusta muzyczne, nie ograniczamy się wyłącznie do jednego gatunku muzycznego. Wszelkie nowinki odnośnie naszego zespołu systematycznie ogłaszamy na naszym instagramie @5minut przerwy, do odwiedzania którego serdecznie zapraszamy".                                                                                                                                                                                                                                                                                               

Aktualnie odbywają się próby zespołu i  przygotowanie do występu w ramach XXII Edycji Festiwalu „Scena dla Ciebie”, do którego eliminacje odbyły się w 2020 roku. Nasze dziewczyny zakwalifikowały się do koncertu finałowego przełożonego ze względu na pandemię na późniejszy termin, prawdopodobnie na 2021 rok.

Zaangażowanie i aktywny  udział w przygotowaniu nagrania z okazji Dnia Kobiet docenili przedstawiciele samorządu Gminy Waśniów. W piątek 12 marca członkowie zespołu otrzymali upominki i podziękowania od Wójta Gminy Waśniów Krzysztofa Gajewskiego i Dyrektora GOKiS w Waśniowie Marzeny Karcz. Niech się spełnią życzenia wszelkiej pomyślności i dalszych sukcesów w działalności artystycznej.

 

 

5 minut przerwy

Utworzono dnia 15.03.2021, 13:44

Zegar

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Styczeń 2022
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imieniny

Pogoda