Wakacje z GOKiS - podsumowanie

Tegoroczne wakacje pomimo obostrzeń związanych z pandemią obfitowały w liczne atrakcje, które cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

Początek lata upłynął pod hasłem konkursów. Przeprowadzono dwa konkursy plastyczne „Mój ulubiony zwierzak” i „Tajemniczy skarb w głębinach oceanu”. Wpłynęło wiele ciekawych prac, wśród których wyróżniono najciekawsze. Wszyscy  uczestnicy konkursów otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, które wręczali Wójt Gminy Waśniów Krzysztof Gajewski , kierownik CUW w Wasniowie Iwona Wiśniewska i Małgorzata Nieckarz-Zapała z GOKiS. Konkurs fotograficzny „Piękna nasza gmina cała” przeznaczony dla dzieci, młodzieży i dorosłych spotkał się z dużym zainteresowaniem. Uczestnicy nadesłali mnóstwo zdjęć, które zostały podzielone na kategorie PRZYRODA i ZABYTKI,  w ramach których przyznano wyróżnienia.

Zainspirowani konkursem fotograficznym poszliśmy w tym kierunku i tak zrodził się pomysł warsztatów fotograficznych „Wakacyjne fotografie”, które rozpoczęły się w połowie lipca. Poprowadził je ostrowiecki artysta fotografik Andrzej Łada. Były to zajęcia plenerowe, których celem było poznanie podstaw fotografii oraz uchwycenie piękna ziemi waśniowskiej. Uczestnicy zrobili mnóstwo pięknych fotografii, z których powstanie interesująca wystawa.

12 sierpnia Wójt Gminy Waśniów i  Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Waśniowie zaprosili dzieci wraz z opiekunami na PIKNIK POD CHMURKĄ.  W programie znalazł się spektakl teatralny „Podróże Baltazara Gąbki” w wykonaniu aktorów teatru Blaszany Bębenek, stoisko profilaktyczne przy którym można było zmierzyć ciśnienie i otrzymać poradę rehabilitanta. Organizatorzy zapewnili grupę animacyjną do wspólnej zabawy oraz słodki poczęstunek.

Przez całe wakacje odbywały się  ZAJĘCIA PLASTYCZNE Również w tych spotkaniach wzięła udział liczna grupa dzieci i młodzieży rozwijając  swoje zdolności manualne pod czujnym okiem instruktora plastyki Moniki Stencel. Dwa razy w tygodniu w małych grupach w altankach przy GOKiS powstawały ciekawe, kolorowe i niespotykane prace o różnej tematyce, m.in. lot balonem, wakacyjny deser, kameleon. Rysunki i inne prace wszyscy chętni mogli oglądać na wystawach umieszczanych na ogrodzeniu i w altankach przy GOKiS. Wystawy prac udostępnione są również na stronie internetowej www.gokiswasniow.naszgok.pl 27 sierpnia odbyły się ostatnie  wakacyjne zajęcia plastyczne. Aby podziękować za aktywne uczestnictwo w zajęciach i chęci w rozwijaniu swoich zainteresowań  Dyrektor GOKiS Marzena Karcz i instruktor plastyki Monika Stencel wręczyły każdemu uczestnikowi upominki.

W sierpniu na boisku przy PSP w Waśniowie odbywały się rozgrywki piłkarskie  dla dorosłych w ramach dokończenia przerwanego przez pandemię X Otwartego Halowego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Waśniów Krzysztofa Gajewskiego.

Wyniki końcowe turnieju:

1 miejsce – Climatic- 21 punktów,

2 miejsce - FC Egzekutor – 18 punktów,

3 miejsce – Mafin Family – 13 punktów,

4 miejsce – Emeritos Banditos – 4 punkty,

5 miejsce – Detonator – 3 punkty

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Kamil Aras, najlepszym bramkarzem Damian Sala a tytuł króla strzelców wywalczył Marcin Przydatek(16 goli). Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody wręczone przez patrona turnieju Wójta Krzysztofa Gajewskiego.

Od początku czerwca przez całe lato odbywały się TRENINGI PIŁKARSKIE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Uczestnicy spotykali się dwa razy w tygodniu w trzech grupach wiekowych. Na świeżym powietrzu ćwiczyli triki i zagrywki piłkarskie oraz rozgrywali mecze. Ostatniego dnia wakacji odbyło się zakończenie i podsumowanie zajęć piłki nożnej. Uczestnicy zajęć otrzymali drobne upominki od Dyrektora GOKiS Marzeny Karcz i trenera Krystiana Kanarskiego.

W tym roku po raz kolejny drużyna z GOKiS Waśniów wzięła udział w Turnieju Piłki Nożnej Ogrody 2020. Drużyna grała w składzie: Dawid Gałęzia, Mikołaj Nowakowski, Bartosz Bontur, Mateusz Sarna, Maciej Gołdyn, Bartosz Kopacz, Franciszek Nowacki, Kordian Kowalski, Julia Bilska, Kinga Ziemnicka. Młodzi piłkarze dzielnie walczyli i zajęli IV miejsce w klasyfikacji otrzymując w nagrodę piłki. Wyróżnienie specjalne otrzymała Julia Bilska.

Na zakończenie wakacji dwie drużyny piłkarskie z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Waśniowie wzięły udział w Turnieju Piłki Nożnej w Kunowie. Drużyna w składzie: Bartosz Kopacz, Antoni Duda, Franciszek Gromski, Bartosz Bontur, Julia Bilska, Mateusz Sarna, Mikołaj Nowakowski, Dawid Gałęzia, Adam Chojnacki, Jakub Kuchnicki, Bartosz Kaczmarski, Jakub Powrózek rozegrała bardzo dobry mecz, który przyniósł im zwycięstwo. Wszyscy zawodnicy otrzymali medale i poczęstunek. Druga drużyna w składzie: Sebastian Bińczak, Michał Wojtachnio, Kinga Ziemnicka, Wojciech Gryszka, Jakub Kłusek, Maciej Gołdyn, Kornel Sokołowski, Julia Bilska, Mateusz Sarna, Mikołaj Nowakowski, Dawid Gałęzia, Bartosz Bontur, Piotr Chojnacki  rozegrała bardzo emocjonujący mecz i zajęła II miejsce otrzymując puchar. Kinga Ziemnicka i Julia Bilska otrzymały statuetki dla najlepszego zawodnika w drużynie.

Podczas wakacji  wszyscy chętni mogli korzystać ze sprzętu znajdującego się w altankch GOKiS i boiska wielofunkcyjnego w Waśniowie.

Wakacje 2020

Utworzono dnia 14.10.2020, 16:30