Wakacje w GOKiS - Wyjazd do Rezerwatu "Krzemionki"

We wtorek 13 sierpnia w ramach atrakcji wakacyjnych organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Waśniowie odbyła się wycieczka do Bałtowa w której wzięły udział dzieci wraz z rodzicami i opiekunami oraz grupa osób z Klubu Seniora działającego przy GOKiS. Pierwszym punktem  zwiedzania był Zwierzyniec Bałtowski. Wyprawa w górę Zwierzyńca autobusem okazała się bardzo ekscytująca. Z bliska można było oglądać piękne zwierzęta swobodnie biegające po przestronnych pastwiskach i wąwozach. Przyjaźnie nastawione zwierzęta wręcz zaglądały do wnętrza autobusu przez otwarte okna co powodowało ogromną radość nie tylko wśród dzieci. Kolejnym punktem zwiedzania była Polska w Miniaturze, gdzie można było podziwiać rekonstrukcje najpiękniejszych zamków i pałaców polskich. Każdy z uczestników  wziął udział w niecodziennej lekcji historii z przewodnikiem. Podczas wspólnego obiadu uczestnicy odpoczęli i nabrali sił do dalszego zwiedzania. Następny w programie był Skansen Pszczeli, gdzie przewodnik opowiadał o zachowaniu pszczół  a wszystkie dzieci z zainteresowaniem i ciekawością słuchały o ich życiu. Ostatnią atrakcją zaplanowaną na ten dzień był Zwierzyniec Dolny. Każdy z uczestników wycieczki mógł z bliska oglądać zwierzęta, pogłaskać a nawet co niektóre  karmić.

Organizatorzy i uczestnicy wyjazdu składają serdeczne podziękowania Wójtowi Gminy Waśniów Krzysztofowi Gajewskiemu za pomoc organizacyjną i zapewnienie transportu.

Wycieczka do Krzemionek

Utworzono dnia 28.08.2019, 17:06