Podsumowanie wakacji w GOKiS w Waśniowie

Tegoroczne wakacje obfitowały w bardzo liczne atrakcje, które cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Już na samym początku wakacji można było skorzystać z warsztatów muzycznych oraz tanecznych, gdzie dzieci i młodzież przygotowywała się do występów na FESTYNIE RODZINNYM. Również w warsztatach plastycznych wzięła udział liczna grupa dzieci rozwijając  swoje zdolności manualne pod czujnym okiem instruktora plastyki pani Moniki Stencel.

Wiele ciekawych atrakcji czekało na dzieci podczas czterech dni spotkań w GOKiS.  Pierwszego dnia dzieci powitali aktorzy ze Studia Teatralnego Sztuka w spektaklu „Czerwony Kapturek”. Ponadto dzięki pani inspektor ochrony środowiska  Jolancie Mierzejewskiej z  Urzędu Gminy  w Waśniowie,  dzieci dowiedziały się jak należy segregować śmieci, a posegregowane odpady wykorzystały  do zrobienia bardzo ciekawych prac plastycznych. Natomiast dzięki paniom z Klubu Seniora dzieci mogły pochwalić się swoimi zdolnościami kulinarnymi przygotowując pizzę. Kolejny dzień wakacji upłynął dzieciom na zabawie z Cyrkiem Anime, gdzie musieli zmagać się z niełatwą sztuką cyrkową. Natomiast  Policjanci aspirant Piotr Traczyński i młodszy aspirant Jerzy Celiński oraz strażacy Piotr Jedlikowski i Sebastian Gromski z OSP Waśniów udzielali bezcennych lekcji na temat bezpiecznego zachowania się podczas wakacji.Ostatniego dnia biwaku dzieci bawiły się na urządzeniach dmuchanych  oraz próbowały swoich sił w paintballu, gdzie musiały wykazać się niesamowitym refleksem i celnym okiem.

Na przełomie lipca i sierpnia w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Waśniowie odbywały się warsztaty szachowe. Dzieci mogły nauczyć się podstawowych zasad gry, które objaśniał im instruktor Marek Rega z Klubu Szachowego „Hetman” Ostrowiec.

W ramach atrakcji wakacyjnych odbyły się dwie wycieczki, w których wzięły udział dzieci wraz z opiekunami oraz grupa osób z Klubu Seniora. Pierwsza z nich odbyła się  do Bałtowa. Podziwialiśmy tam przepiękne zwierzęta w Zwierzyńcu Bałtowskim, Polskę w Miniaturze, gdzie można było oglądać rekonstrukcje najpiękniejszych zamków i pałaców polskich oraz dowiedzieliśmy się o życiu pszczół w Skansenie Pszczelim. Bardzo ciekawym miejscem naszej kolejnej wycieczki było Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu „Krzemionki”.Zwiedziliśmy m.in. nadziemną trasę turystyczną gdzie można było podziwiać doskonale zachowane wyrobiska kopalniane oraz liczącą prawie 500 m. długości podziemną kopalnie krzemienia pasiastego. Wszyscy słuchali z zaciekawieniem o historii tego przepięknego miejsca, które w lipcu 2019r. zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Dwie drużyny z GOKiS Waśniów wzięły udział w Turnieju Piłkarskim Ogrody 2019.Bardzo dobrze na turnieju  poradziła sobie młodsza drużyna reprezentująca GOKiS Waśniów, zajmując wysokie II miejsce. Najlepszym bramkarzem z rocznika 2011 został  zawodnik GOKiS Waśniów Mikołaj Nowakowski.

Podczas Dożynek powiatowych dzieci bezpłatnie mogły korzystać z urządzeń dmuchanych, które to zapewniał GOKiS w Waśniowie.

Podczas wakacji  odbywały się także zajęcia świetlicowe. Wszyscy chętni mogli wziąć udział w zajęciach kulinarnych, grać w gry planszowe, bilard,  korzystać z boiska wielofunkcyjnego.

Warsztaty plastyczne

Wakacje-dzień 1