Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Waśniowie

Podsumowanie wakacji w GOKiS w Waśniowie

Tegoroczne wakacje obfitowały w bardzo liczne atrakcje, które cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Już na samym początku wakacji można było skorzystać z warsztatów muzycznych oraz tanecznych, gdzie dzieci i młodzież przygotowywała się do występów na FESTYNIE RODZINNYM. Również w warsztatach plastycznych wzięła udział liczna grupa dzieci rozwijając  swoje zdolności manualne pod czujnym okiem instruktora plastyki pani Moniki Stencel.

Wiele ciekawych atrakcji czekało na dzieci podczas czterech dni spotkań w GOKiS.  Pierwszego dnia dzieci powitali aktorzy ze Studia Teatralnego Sztuka w spektaklu „Czerwony Kapturek”. Ponadto dzięki pani inspektor ochrony środowiska  Jolancie Mierzejewskiej z  Urzędu Gminy  w Waśniowie,  dzieci dowiedziały się jak należy segregować śmieci, a posegregowane odpady wykorzystały  do zrobienia bardzo ciekawych prac plastycznych. Natomiast dzięki paniom z Klubu Seniora dzieci mogły pochwalić się swoimi zdolnościami kulinarnymi przygotowując pizzę. Kolejny dzień wakacji upłynął dzieciom na zabawie z Cyrkiem Anime, gdzie musieli zmagać się z niełatwą sztuką cyrkową. Natomiast  Policjanci aspirant Piotr Traczyński i młodszy aspirant Jerzy Celiński oraz strażacy Piotr Jedlikowski i Sebastian Gromski z OSP Waśniów udzielali bezcennych lekcji na temat bezpiecznego zachowania się podczas wakacji.Ostatniego dnia biwaku dzieci bawiły się na urządzeniach dmuchanych  oraz próbowały swoich sił w paintballu, gdzie musiały wykazać się niesamowitym refleksem i celnym okiem.

Na przełomie lipca i sierpnia w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Waśniowie odbywały się warsztaty szachowe. Dzieci mogły nauczyć się podstawowych zasad gry, które objaśniał im instruktor Marek Rega z Klubu Szachowego „Hetman” Ostrowiec.

W ramach atrakcji wakacyjnych odbyły się dwie wycieczki, w których wzięły udział dzieci wraz z opiekunami oraz grupa osób z Klubu Seniora. Pierwsza z nich odbyła się  do Bałtowa. Podziwialiśmy tam przepiękne zwierzęta w Zwierzyńcu Bałtowskim, Polskę w Miniaturze, gdzie można było oglądać rekonstrukcje najpiękniejszych zamków i pałaców polskich oraz dowiedzieliśmy się o życiu pszczół w Skansenie Pszczelim. Bardzo ciekawym miejscem naszej kolejnej wycieczki było Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu „Krzemionki”.Zwiedziliśmy m.in. nadziemną trasę turystyczną gdzie można było podziwiać doskonale zachowane wyrobiska kopalniane oraz liczącą prawie 500 m. długości podziemną kopalnie krzemienia pasiastego. Wszyscy słuchali z zaciekawieniem o historii tego przepięknego miejsca, które w lipcu 2019r. zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Dwie drużyny z GOKiS Waśniów wzięły udział w Turnieju Piłkarskim Ogrody 2019.Bardzo dobrze na turnieju  poradziła sobie młodsza drużyna reprezentująca GOKiS Waśniów, zajmując wysokie II miejsce. Najlepszym bramkarzem z rocznika 2011 został  zawodnik GOKiS Waśniów Mikołaj Nowakowski.

Podczas Dożynek powiatowych dzieci bezpłatnie mogły korzystać z urządzeń dmuchanych, które to zapewniał GOKiS w Waśniowie.

Podczas wakacji  odbywały się także zajęcia świetlicowe. Wszyscy chętni mogli wziąć udział w zajęciach kulinarnych, grać w gry planszowe, bilard,  korzystać z boiska wielofunkcyjnego.

Warsztaty plastyczne

Warsztaty plastyczne

Wakacje-dzień 1

Wakacje-dzień 1

Wakacje-dzień 2

Wakacje-dzień 2

Wakacje-dzień 3

Wakacje-dzień 3

Wakacje-dzień 4

Wakacje-dzień 4

Warsztaty szachowe

Warsztaty szachowe

Zajęcia świetlicowe

Zajęcia świetlicowe

Wycieczka do Bałtowa

Wycieczka do Bałtowa

Wycieczka do Krzemionek

Wycieczka do Krzemionek

Turniej Ogrody 2019

Turniej Ogrody 2019

Zegar

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Styczeń 2022
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imieniny

Pogoda