IX OTWARTY HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

20 lutego 2019 odbyło się rozpoczęcie IX OTWARTEGO HALOWEGO TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR WÓJTA GMINY WAŚNIÓW dla osób dorosłych zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Waśniowie. Celem turnieju była popularyzacja halowej piłki nożnej, propagowanie aktywnego wypoczynku bez alkoholu oraz integracja środowiska. Patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Waśniów Krzysztof Gajewski, który dokonał uroczystego otwarcia turnieju. W rozgrywkach wzięło udział 6 drużyn piłkarskich.

W środę 20 marca 2019 rozegrano mecze ostatniej piątej kolejki. Mistrzem turnieju została drużyna ASPIRATIO ZAJĄCZKOWICE. Wynikiem emocjonujących rozgrywek są następujące miejsca drużyn:

m-ce

punkty

bramki

Aspiratio Zajączkowice

39 – 18

Wybrzeże Klatki Schodowej

42 – 24

Chicken Gang

FC Boleszyn

18 – 34

Budpol FC

18 – 22

Climatic

28 – 26

Królem  strzelców  został   Przemysław Gierada  z  drużyny  Wybrzeże Klatki Schodowej

zdobywając  13  bramek. Najlepszym  bramkarzem  został  Damian Sala  z  Aspiratio Zajączkowice. Wręczono również statuetkę dla najlepszego zawodnika, którą otrzymał Sebastian Kostrzewa z drużyny Aspiratio Zajączkowice. Upominkiem wyróżniony został również najstarszy zawodnik Albert Adamski z drużyny Aspiratio Zajączkowice.

Wszystkie drużyny dostały pamiątkowe puchary, dyplomy i nagrody a  zawodnicy z trzech najlepszych drużyn dostali również pamiątkowe medale. Nagrody wręczali Wójt Gminy Waśniów Krzysztof Gajewski, p.o. Dyrektora GOKiS Waśniów Małgorzata Nieckarz-Zapała oraz sędziowie Jarosław Jałocha i Mariusz Wojtachnio.

W drużynie mistrzów  ASPIRATIO ZAJĄCZKOWICE  zagrali:

1. Mateusz Moczydło -  kapitan drużyny
  2. Marcin Gach
  3. Damian Sala
  4. Sławomir Kasprzyk
  5. Piotr Domański
  6. Bartłomiej Janikowski
  7. Albert Adamski
  8. Jacek Moczydło
  9. Sebastian Kostrzewa

Wójt Krzysztof Gajewski pogratulował piłkarzom osiągniętych wyników i prawdziwie sportowej rywalizacji. Podziękowania za pomoc organizacyjną i zaangażowanie otrzymali kapitanowie drużyn: Przemysław Gierada(Wybrzeże Klatki Schodowej), Wojciech Komenda(FC Boleszyn),Mateusz Moczydło(Aspiratio Zajączkowice), Krystian Gawlik(Chicken Gang), Dominik Orłowski(Budpol FC), Marcin Kowalski (Climatic). Organizatorzy podziękowali również sędziom Jarosławowi Jałocha i Mariuszowi Wojtachnio.

Zawody te odbyły się w duchu rywalizacji “fair play”. Były dobrym sposobem na integrację lokalnej społeczności, a przede wszystkim fajną zabawa w gronie ludzi pozytywnie zakręconych piłką nożną.

ZAKOŃCZENIE TURNIEJU

otwarcie turnieju 2019