III miejsce zespołu Cameleon na festiwalu Scena dla Ciebie

Dziewczęcy zespół ‘Cameleon’ z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Waśniowie zdobył III miejsce w kategorii zespołów wokalno-instrumentalnych w finale Festiwalu ‘Scena dla Ciebie’, który już po raz 21 zorganizował Dom Kultury ‘Zameczek’ w Kielcach. Celem festiwalu było wyłonienie najzdolniejszych młodych wykonawców z terenu województwa świętokrzyskiego.

Eliminacje do festiwalu trwały cztery dni, a do przesłuchań – we wszystkich kategoriach wiekowych – stanęło  200stu wykonawców.  Zespoły grały trudne kompozycje,  podopieczni GOKiS wykonali utwór z lat 80. Iris Temple – Smokie na kilka głosów. Dziewczyny grają od niedawna i po raz pierwszy wzięły udział w konkursie. W eliminacjach wzięły udział także dwie wokalistki  z GOKiS: Aleksandra Gołdyn i Angelika Orłowska.

W czwartek 28 marca zespół wziął  udział w warsztatach muzycznych dla finalistów Festiwalu organizowanych przez DK Zameczek i poprowadzonych przez instruktora Andrzeja Wolskiego.

Koncert finałowy odbył się 12 kwietnia w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. W jury zasiedli m.in. Anna Jurksztowicz i Robert Chojnacki. Oceniali prezentacje finalistów w kategoriach: wokaliści, małe formy wokalne i zespoły wokalno-instrumentalne. Gwiazdą wieczoru była Ewelina Lisowska. Laureaci otrzymali nagrody ufundowane m.in. przez Prezydenta Miasta Kielce, DK „Zameczek” oraz sponsorów i media. Udział w festiwalu dostarczył członkom zespołu mnóstwa emocji i stał się motywacją do dalszej pracy i rozwijania muzycznych pasji.

Dziewczęcy zespół wokalno-instrumentalny „ Cameleon” reprezentujący Gminę Waśniów został utworzony kilka lat temu w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Waśniowie. W jego skład wchodzą osoby uczące się gry na instrumentach muzycznych i śpiewu solowego w GOKiS w Waśniowie.

Wszechstronne zainteresowania muzyczne członków zespołu wpływają na jego bogaty repertuar, w którym znajduje się muzyka rozrywkowa, pop czy rockowa.

Grupę tworzy 6 nastolatek w wieku 14-17 lat:

Weronika Wzorek -gitara, wokal,

Oliwia Domańska- gitara basowa,

Magdalena Nieckarz -perkusja, wokal,

Angelika Orłowska- klawisze, wokal,

Aleksandra Gołdyn - klawisze, wokal

i Patrycja Bis - wokal.

Zespół prowadzi Mirosław Siwiec -instruktor muzyki z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Waśniowie.

Z sukcesów dziewczyn  dumni są przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, wójt Gminy Waśniów Krzysztof Gajewski od samego początku kibicuje zespołowi i udziela wsparcia. Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Waśniowie zapewnia  miejsce do prób, instrumenty i instruktora muzyki. Sprawami organizacyjnymi oraz opieką podczas wyjazdów i występów zajmuje się Małgorzata Nieckarz-Zapała z waśniowskiego ośrodka kultury.

Chociaż działają krótko to w lokalnym środowisku są już rozpoznawalne. Dziewczyny chętnie występują przed publicznością, m.in. podczas gminnych imprez i uroczystości, takich jak festyny , koncerty kolęd, kiermasze świąteczne, koncerty z okazji dnia kobiet.  Zaprezentowały się również w Domu Kultury „Malwa” , podczas Dni Ostrowca i w Radio Ostrowiec.

koncert finałowy

Utworzono dnia 15.04.2019, 12:49