FESTYN RODZINNY

Jak co roku mieszkańcy gminy Waśniów mogli bawić się na Festynie Rodzinnym, który w tym roku odbył się 14 lipca. Organizatorem Festynu był Wójt Gminy Waśniów Krzysztof Gajewski oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Waśniowie.

Festyn rozpoczęły występy młodych talentów z gminy Waśniów: solistki Weronika Kozieł oraz Aleksandra Gołdyn. Następnie wszyscy mogli podziwiać umiejętności taneczne dziewcząt z zespołu „Power”: Gabrielę Graboń, Małgorzatę Loranty, Martynę Krakowiak, Nikolę Kasprzyk, Klaudię Baran, Małgorzatę Loranty, Alicję Jabłońską, Zuzannę Mazur, Julię Litwinek, Julię Derlatka, Lenę Bracką, Lenę Łojek. Następnie wystąpili Norbert Włodarczyk, duet Dawid i Mirosław Sala oraz dziewczęcy zespół instrumentalny „Cameleon”, w którego skład wchodzą:  Weronika Wzorek, Oliwia Domańska, Angelika Orłowska , Aleksandra Gołdyn, Magdalena Nieckarz, Patrycja Bis, porwał widownię w prawdziwą muzyczną podróż.

Gdy na scenie pojawił się zespół „After Party”, plac zapełniał się z minuty na minutę, a znalezienie miejsca do zaparkowania graniczyło z cudem. Występ zespołu  porwał całą publiczność do zabawy w rytm muzyki Disco Polo.

Podczas Festynu każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dzieci bardzo chętnie korzystały z basenu z piłkami wodnymi, z szaleństw na dmuchańcach i trampolinie, młodzież sprawdzała swoje siły podczas rozgrywek sportowych, a starsi integrowali się pod parasolami. Imprezie towarzyszył kiermasz handlowy, stoiska gastronomiczne a także punkty informacyjne, w tym Młodzieżowego Centrum Kariery i Programu 500+. Podczas festynu odbywała się również akcja charytatywna – zbiórka pieniędzy, przeprowadzona przez wolontariuszy Fundacji „Dorośli – Dzieciom”, na operację nóżek małego Antosia Plewińskiego. Między czasie na boisku trwała rywalizacja Młodzieżowego Turnieju Piłki nożnej, pod czujnym okiem Krystiana Kanarskiego, w którym brali udział uczestnicy zajęć „szkółka piłki nożnej” z roczników 2004-2005-2006.

Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty perkusyjne ze Studium Instrumentów Etnicznych, występ zespołu Red Queen, który ponownie porwał całą publiczność do zabawy oraz quiz wiedzy o gminie Waśniów, gdzie nagrody ufundowali:  Wójt Gminy Waśniów, Gminna Biblioteka Publiczna w Waśniowie i Gminny Ośrodek  Kultury i Sportu w Waśniowie.

Zwieńczeniem imprezy były pokaz sztucznych ogni i dyskoteka z DJ trwająca do północy.

Festyn Rodzinny

Utworzono dnia 22.07.2019, 17:07