Ferie zimowe

Podczas tegorocznych ferii zimowych w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Waśniowie odbywały się zarówno zajęcia stałe, jak również czekały na dzieci i młodzież inne propozycje spędzenia czasu wolnego. Organizatorzy zadbali aby dzieciaki spędzające czas w miejscu zamieszkania  nie nudziły się podczas zimowego wypoczynku.

W poniedziałek GOKiS  zaprosił dzieci na spektakl "Skarb to nie tylko złoto" w wykonaniu aktorów teatru "Blaszany Bębenek". Przedstawienie bardzo się podobało małym widzom, którzy żywiołowo reagowali na wydarzenia przedstawione w bajce i aktywnie uczestniczyły w proponowanych zabawach.

Środa upłynęła pod hasłem rozgrywek sportowych podczas Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Waśniów Krzysztofa Gajewskiego rozegranego w dwóch grupach wiekowych. W kategorii szkół podstawowych i gimnazjum w czołówce znaleźli się:

1 miejsce Hubert Zieliński

2 miejsce Gabriel Chlewicki

3 miejsce Dominik Sarna

W kategorii Open najlepsi okazali się:

1 miejsce Bartosz Ogonowski

2 miejsce Jakub Ogonowski

3 miejsce Marcin Przydatek.

Ciekawą atrakcją dostarczającą wielu radosnych wzruszeń był czwartkowy koncert kolęd w wykonaniu uczestników zajęć muzycznych organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu. Pięknych i znanych kolęd i pastorałek wysłuchali zaproszeni goście, wśród których znaleźli się m.in. Wójt Gminy Waśniów Krzysztof Gajewski, Przewodniczący Rady Gminy w Waśniowie Mirosław Chamera wraz z Radnymi Małgorzatą Wzorek, Krzysztofem Chojnackim, Januszem Bugajskim, Andrzejem Ostatkiem, Tadeuszem Buczkowskim i Januszem Jop oraz rodzice, opiekunowie i rodziny młodych wykonawców. Na zakończenie przedstawiciele samorządu i GOKiS pogratulowali uczniom talentów, rodzicom tak zdolnych pociech oraz za trud i pracę podziękowali instruktorom: Ewie Jurkowskiej-Siwiec, Monice Gryzce i Mirosławowi Siwcowi. Dzieci i młodzież otrzymały upominki i słodycze.

Na zakończenie pierwszego tygodnia zimowego odpoczynku GOKiS zorganizował Turnieje Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Waśniów  dla młodzieży. Osiem drużyn z terenu Gminy Waśniów walczyło o osiągnięcie jak najlepszych wyników i zdobycie pucharów. Końcowa klasyfikacja drużyn przedstawia się następująco:

Kategoria wiekowa VII i VIII kl. szkół podstawowych i gimnazjum:

1. Smerfy Czażów

2. GKS Bomba Wronów

3. Dzikie Jastrzębie Grzegorzowice

4. Husaria Waśniów

Najlepszy zawodnik - Jakub Koprowski

Najlepszy bramkarz - Kacper Cichy

Grupa uczniów szkół średnich:

1. FC Boleszyn

2. WKS Prusinowice

3. Sequeda Boksyce

4. Smerfy Boksyce

Najlepszy zawodnik - Wiktor Jedynak

Drużyny piłkarskie z młodszych roczników zmierzyły się podczas Integracyjnego Turnieju Piłki Nożnej zorganizowanego w drugim tygodniu ferii. Oprócz swoich zespołów do udziału w rozgrywkach GOKiS zaprosił również zawodników  z zaprzyjaźnionych drużyn.

W poniedziałek 21 stycznia zmierzyli się młodzi piłkarze z : w kategorii roczników 2009-2010:Galacticos Ostrowiec(trener Tomasz Osojca), Galacticos Bodzechów(trener Sebastian Chadała), GOKiS1 i GOKiS 2(trener Krystian Kanarski); w kategorii roczników 2007-2008: 4 drużyny z GOKiS(trener(Krystian Kanarski).

Natomiast w czwartek 24 stycznia w zawodach w grupie wiekowej rocznik 2011 i młodsi  wzięły udział drużyny: Kadet Ostrowiec(trener Mateusz Dryka), Stal Kunów(trener Jarosław Jałocha), Galacticos Ostrowiec(trener Kamil Chadała), GOKiS 1 i GOKiS2(trener Krystian Kararski).

Podczas turnieju panowała atmosfera sportowej rywalizacji a zawodnicy z różnych drużyn zintegrowali się. Wszystkie zespoły otrzymały puchary  i medale za udział w turnieju oraz słodkie upominki.

Dużo dzieci skorzystało z warsztatów plastycznych prowadzonych przez instruktora plastyki Monikę Stencel. W poniedziałek i środę na podstawie własnej wyobraźni wykonywały prace pt. „pingwiny” i „wesołe twarze”. Rezultatem warsztatów jest galeria bardzo ciekawych prac wykonanych techniką kolażu.

Z dużym zainteresowaniem spotkała się propozycja wyjazdu do Laser Space w Ostrowcu Św.  W wyjeździe integracyjnym wzięła udział 40-osobowa grupa dzieci i młodzież wraz  z opiekunami. Każdy uczestnik miał w pakiecie takie atrakcje jak: laserowy paintball, laserowy labirynt i wirtualna rzeczywistość.  Przy organizacji wyjazdu pomocy udzielił Wójt Gminy Waśniów Krzysztof Gajewski zapewniając transport  autokarem „gimbus”.

Ciekawą propozycją były warsztaty taneczne w karnawałowych rytmach. Poprowadziła je instruktor tańca Beata Darnowska-Zygoń. Uczestnicy świetnie się bawili poznając kroki i ćwicząc układy taneczne do znanych i lubianych przebojów.

Wszyscy chętni mogli wziąć udział w zajęciach muzycznych Akademia Śpiewu Wielogłosowego oraz zagrać w bilard czy gry świetlicowe. Odbywały się również zajęcia stałe, m.in. szkółka piłki nożnej, nauka gry na instrumentach muzycznych i śpiewu solowego, próby zespołów wokalnego i instrumentalnego, kobudo, zajęcia taneczne, zajęcia rekreacyjno-sportowe: piłka nożna dla uczniów kl. VII i VIIISP, gimnazjum i szkoły średniej.

ferie zimowe 2019

Utworzono dnia 28.01.2019, 11:48