Dzień Dziecka

31 maja z okazji Światowego Dnia Dziecka w altankach przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Waśniowie odbyło się spotkanie dla dzieci, rodziców oraz opiekunów.  Gospodarzami imprezy byli Wójt Gminy Waśniów- Krzysztof Gajewski oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Waśniowie a współorganizatorem Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Waśniowie.

Wójt Gminy Waśniów Krzysztof Gajewski, Przewodniczący Rady Gminy w Waśniowie Mirosław Chamera oraz Małgorzata Nieckarz – Zapała z GOKiS w Waśniowie przywitali przybyłych gości, wśród których znaleźli się, radni Gminy Waśniów, kierownicy referatów Urzędu Gminy, oraz przedstawiciele policji i straży pożarnej. Pan Wójt złożył życzenia wszystkim dzieciom z okazji ich święta i zaprosił do wspólnej zabawy.

Imprezę otworzył pokaz sztuki walki kobudo w wykonaniu uczestników zajęć organizowanych przez GOKiS w Waśniowie przygotowanych przez instruktora Pana Mariusza Dąbka i występ zespołu tanecznego „Power” z GOKiS prowadzonego przez Panią Beatę Darnowską-Zygoń. Wszyscy występujący otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, które wręczyli Wójt Krzysztof Gajewski i Przewodniczący Rady Gminy Mirosław Chamera. Dyplomy i podarunki otrzymały również dzieci uczestniczące w zajęciach plastycznych odbywających się w GOKiS. Wszyscy zgromadzeni mogli oglądać wystawę prac plastycznych wykonanych w trakcie całego roku pod opieką Pani plastyk Moniki Stencel.

W dalszej części spotkania organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Dzieci znakomicie bawiły się przy muzyce oraz zabawach i konkursach integracyjnych w trakcie programu „Impreza Superbohaterów” przygotowanego przez animatorów WERTINI. Na scenie pojawiły się też bajkowe postaci, z którymi maluchy bardzo chętnie się bawiły. Wszystkie dzieci korzystały z atrakcji dodatkowych: procy XXL, stanowisk z wodnymi i brokatowymi tatuażami oraz koralikowymi bransoletkami.

Niewątpliwie dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz sprzętu strażackiego oraz z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej prezentowany przez przedstawicieli OSP Waśniów. Dzieci mogły również przyjrzeć się z bliska pojazdom uprzywilejowanym, takim jak radiowóz policyjny czy bojowy wóz strażacki. Dodatkowo policjanci z Komisariatu Policji w Kunowie prezentowali sprzęt policyjny, przeprowadzili konkurs z nagrodami dla najmłodszych i znakowali rowery.

Organizatorzy zaprosili wszystkich przybyłych na słodki poczęstunek i kiełbaski z grilla.

dzień dziecka 2019

Utworzono dnia 05.06.2019, 17:32