Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Waśniowie

ZAJĘCIA WAKACYJNE

W  Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Waśniowie jak co roku odbywały się zajęcia wakacyjne dla dzieci i młodzieży.

Grupa  30 osób wzięła udział w warsztatach muzycznych , wokalnych i tanecznych. Uczestnicy tych zajęć zaprezentowali się podczas Festynu Rodzinnego na Waśniowskich Błoniach.

W tygodniowych zajęciach „Aktywne Wakacje” wzięło udział ponad 40 osób w różnym wieku.  Od 16 lipca grupa chętnych spotykała się w altankach przy GOKiS. Organizatorzy zaplanowali szeroki wachlarz zajęć. Atrakcje przeplatane były  integracją, zabawami podwórkowymi rywalizacją podczas gier sportowych i wspólnym poczęstunkiem. W pierwszym dniu do zabawy zaprosili dzieci aktorzy z teatrzyku Blaszany Bębenek. Interaktywny spektakl „Piraci i Wyspa Skarbów” przypadł wszystkim do gustu i wywołał salwy śmiechu. Drugi dzień odbywał się pod hasłem bezpieczeństwa. Na zaproszenie dyrektora placówki Marzeny Karcz do  GOKiS  przyjechali przedstawiciele Klubu Młodego Ratownika z Kunowa, Komisariatu Policji w Kunowie  oraz OSP z Waśniowa. Pani Bożena Wijata zapoznała dzieci z technikami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Młodzi ratownicy bardzo zaangażowali się w ćwiczenia i  na 6 opanowali wiedzę teoretyczną jak i praktyczną. Policjanci starszy sierżant Krzysztof Lepiarz i młodszy aspirant Żuchowski Kamil zaprezentowali dzieciom samochód policyjny wraz z wyposażeniem. Komendant gminny OSP Waśniów Szymon Rdest oraz strażacy z OSP Waśniów pokazali wóz bojowy i nauczyli chętnych łączenia i rozwijania węży strażackich. W kolejnym  dniu pod altanki przybyła grupa rekonstrukcyjna Opatowskiego Hufca Rycerskiego oraz panie z Klubu Seniora działającego przy GOKiS. Odbyły się pokazy pojedynków i uzbrojenia rycerskiego,  turniej strzelania z łuku i  nauka tańca dawnego.  Dzieci pod okiem pań uczyły się lepić pierogi.   

  W ramach wakacyjnego wypoczynku zaplanowano wycieczkę do  Muzeum Orła Białego w Skarżysku Kamiennej i do Wiejskiego Domu Kultury w Mostkach. Ciepłe przyjęcie ze strony gospodarza WDK w Mostkach i niepowtarzalna atmosfera tego miejsca zachwyciły uczestników wyjazdu.

Nagrodą dla uczestników wakacyjnych spotkań były szaleństwa na urządzeniach dmuchanych. Z pewnością każdy z obecnych  mógł znaleźć coś dla siebie. Wspólnie spędzony czas pozwolił na lepsze poznanie się i poszerzenie wiedzy z różnych dziedzin.

 

Zajęcia wakacyjne

Utworzono dnia 27.07.2018, 11:43

Zajęcia wakacyjne

Zegar

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Styczeń 2022
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imieniny

Pogoda