WZOROWA GMINA

W czwartek 15 marca 2018 w Centrum Kongresowym Targów Kielce odbyła się Gala Finałowa ogólnopolskiego konkursu „Wzorowa Gmina”. W tegorocznej edycji nagrodzonych zostało 16 świętokrzyskich samorządów. Konkurs swoim honorowym patronatem objął Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas.

Kapituła Konkursu oceniała nominowane miasta i gminy w wielu kategoriach: od sportu – poprzez kulturę do bezpieczeństwa, edukacji czy działań proekologicznych.

Wójt Gminy Waśniów Krzysztof Gajewski odebrał statuetkę i  certyfikat  „Wzorowa Gmina”.

Gmina Waśniów otrzymała ten zaszczytny tytuł w kategorii: kultura. Podczas uroczystej gali gmina mogła pochwalić się osiągnięciami i inwestycjami z tej kategorii. Wójtowi podczas uroczystości towarzyszyli skarbnik gminy Bogumiła Bugaj, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Waśniowie Marzena Karcz oraz kierownik referatu  technicznego Urzędu Gminy Marek Kołodziński.  Nagroda i przyznany tytuł „Wzorowa Gmina” to podziękowanie i docenienie wieloletnich starań o realizację projektów inwestycyjnych oraz zakup wyposażenia pozwalających na prowadzenie bogatej działalności kulturalnej. Bazę lokalową dla tej działalności stanowi niedawno wyremontowany budynek GOKiS i teren wokół niego, nowo wybudowana scena „ Waśniowskie Błonia” oraz  pomieszczenia w hali sportowej w Waśniowie.

Oferta zajęć proponowanych przez GOKiS spotyka się z szerokim zainteresowaniem  zarówno  najmłodszych jak i dorosłych mieszkańców. W zajęciach nauki gry na instrumentach muzycznych uczestniczy corocznie ponad 30 osób. Działają również 2 zespoły wokalno – muzyczne i akademia śpiewu wielogłosowego. Instruktorzy z GOKiS pracują z 6 zespołami  folklorystycznymi z terenu gminy. Swoich zwolenników mają też zajęcia rekreacyjne z elementami tańca jak rytmika, dance time, zumba czy fitness. Zarówno dzieci jak i rodzice i seniorzy chętnie biorą w zajęciach plastycznych jak i rękodzieła. Działania GOKiS to także liczne zajęcia integracyjne, spotkania okolicznościowe, warsztaty,  imprezy plenerowe i uroczystości o zasięgu lokalnym i regionalnym.

Certyfikat poświadcza, że  Gmina Waśniów znajduje się wśród najlepszych samorządów w Polsce.

wzorowa gmina 2018

Utworzono dnia 26.03.2018, 12:06