PIKNIK INTEGRACYJNY

8 czerwca w altankach przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Waśniowie odbył się Piknik Integracyjny dla dzieci, rodziców oraz opiekunów.  Gospodarzami imprezy byli Wójt Gminy Waśniów- Krzysztof Gajewski oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Waśniowie. Impreza miała dwuetapowy przebieg, składała się z Przeglądu Artystycznego z okazji obchodów 100 lecia odzyskania niepodległości przez Polskę  oraz części rozrywkowo-rekreacyjnej.

Wójt Gminy Waśniów Krzysztof Gajewski oraz Dyrektor GOKiS Marzena Karcz przywitali przybyłych gości, wśród których znaleźli się, radni Gminy Waśniów, kierownicy referatów Urzędu Gminy, dyrektorzy szkół, nauczyciele oraz przedstawiciele policji, służby zdrowia, straży.

Następnie rozpoczął się Przegląd Artystyczny składający się z konkursu plastycznego i przeglądu piosenki patriotycznej.  Wójt Krzysztof Gajewski       i przewodniczący Rady Gminy Mirosław Chamera wręczyli dyplomy  uczestnikom konkursu plastycznego  „Kartka z kalendarza”. Wystawę prac uczestników tego konkursu można było oglądać pod altankami.  W konkursie wzięli udział: Gabriela Graboń, Agata Graboń, Karol Kozieł, Krzysztof Kozieł, Julia Kozłowska, Dominik Koseła, Katarzyna Karcz i Mateusz Strawczyński z PSP w Waśniowie, Dominika Jabłońska, Jakub Filipczak, Wiktoria Zielińska, Magdalena Staniek, Anna Grzyb i Monika Łoboda, Klaudia Kidoń, Weronika Grzymkowska, Karolina Skrucha z PSP w Mominie, Adam Jop, Grzegorz Wrona, Ksawery Nowak, Aleksandra Kwiatkowska, Natalia Wojtachnio i Aleksandra Komenda z PSP w Boleszynie, Szymon Kędzierski, Jakub Kaczor, Kinga Łodej, Wiktoria Rakoczy, Wiktoria Gawlik i Wiktoria Kosałka z PSP w Nowym Skoszynie, Karolina Wziątek, Martyna Karcz i Michał Budzisz z Gimnazjum w Waśniowie, Józef Jajeśnica, Jan Jajeśnica, Alicja Jabłońska, Julia Derlatka, Julia Wyrzykowska, Julia Pietrasik, Zuzanna Pietrasik i Aleksandra Kwiatkowska z GOKiS w Waśniowie.

W przeglądzie piosenki patriotycznej wzięli udział uczniowie szkół z Waśniowa, Mominy, Boleszyna i Nowego Skoszyna oraz przedstawiciele Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Waśniowie. Na zakończenie przeglądu piosenki  wszystkim  uczestnikom zostały wręczone  dyplomy i drobne upominki. Dyrektorzy szkół i GOKiS otrzymali okolicznościowe puchary z rąk Wójta Gminy Waśniów. Podczas przeglądu wystąpili: Aleksandra Gołdyn i zespół wokalny z PSP w Waśniowie, zespół „Wesołe nutki” z PSP w Boleszynie, Klaudia Włodarczyk, Julia Duda, Karolina Duda, Aleksandra Włodarczyk, Karolina Skrucha i zespół folklorystyczny „Miniaturka” z PSP w Mominie, Agnieszka Lenart, Wiktoria Gawlik i Kacper Wziątek z PSP w Nowym Skoszynie, grupa wokalna z Gimnazjum w Waśniowie, zespół „Forte” i uczestnicy zajęć Akademia Śpiewu Wielogłosowego z GOKiS w Waśniowie.

W drugiej, rozrywkowej części spotkania organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Dzieci znakomicie bawiły się przy muzyce i zabawach integracyjnych. Można było podziwiać występ zespołu tanecznego POWER  oraz duetu z zajęć Dance Time działającego w GOKiS. Również swoje umiejętności zaprezentowali uczestnicy zajęć KOBUDO odbywających się w GOKiS. Niewątpliwie dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz z zakresu pomocy przedmedycznej prezentowany przez Klub Młodego ratownika przy PSP w Kunowie. Dzieci mogły również przyjrzeć się z bliska pojazdom uprzywilejowanym, takim jak radiowóz policyjny czy samochód strażacki. Dodatkowo policjanci z Komisariatu Policji w Kunowie znakowali rowerów.

Organizatorzy zapewnili wszystkim przybyłym szereg atrakcji, takich jak zabawy integracyjne, możliwość skorzystania z urządzeń dmuchanych,  poczęstunek, lody, popcorn.

piknik integracyjny

Utworzono dnia 15.06.2018, 16:10