KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

9 grudnia 2018 w hali sportowej w Waśniowie odbył się Kiermasz Świąteczny. Organizatorem wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Waśniowie, patronatem imprezę objął Wójt Gminy Waśniów- Krzysztof Gajewski. Pan Wójt wraz z radną powiatową Beatą Dudą i Dyrektor GOKiS Marzeną Karcz  powitali gości i uczestników oraz oficjalnie otworzyli kiermasz, po czym rozpoczęły się występy na scenie i przy stoiskach. Bożonarodzeniowe programy artystyczne zaprezentowali przedstawiciele szkół: Gimnazjum w Waśniowie, PSP w Boleszynie, PSP w Mominie, PSP w Nowym Skoszynie, PSP w Waśniowie i zespół Miniaturka z Mominy. Uczestnicy z instytucji, organizacji i grup prezentowali się przy stoiskach.

Po zakończeniu prezentacji ogłoszono wyniki przeprowadzonego wcześniej konkursu na najpiękniejszy stroik świąteczny. Komisja oceniająca przyznała upominki wszystkim wykonawcom stroików. Wyróżnienia przyznano:

w kategorii szkół

z klasI – III Blankę Kończak – Publiczna Szkoła Podstawowa w Mominie

z kl IV- VI Bartosza Wronę - Publiczna Szkoła Podstawowa w Boleszynie

z kl VII, VIII i gimnazjum Michał Budzisza –Gimnazjum w Waśniowie

W kategorii instytucje, organizacje

Agnieszkę Kosiela – Koło Gospodyń Wiejskich w Jeżowie

Bożenę Pióro – Koło Gospodyń Wiejskich w Nowym Skoszynie

Grażynę Grzesik- Koło Gospodyń Wiejskich w Witosławicach

Jury przyznało tytuł „Najpiękniejszy stroik świąteczny” pracom wykonanym przez:

w kategorii szkół

z kl. I-IIIOliwię Tomaszewską z PSP w Nowym Skoszynie

z kl. IV- VI Krzysztofa Kozieł z PSP w Waśniowie

z kl.VII,VII i gimnazjum Wiktorię Gawlik z PSP w Nowym Skoszynie

W kategorii instytucje, organizacje

Piotra Wichę z Zespołu Miniaturka

Poza podziwianiem bogatych stoisk uczestnicy kiermaszu mieli okazję skosztować pysznych swojskich potraw i wyrobów świątecznych, które gościły
 na stołach Kół Gospodyń i organizacji działających przy GOKiS. Niewątpliwą atrakcją był krótki koncert kolęd zespołu „Cameleon”, działającego przy GOKiS. W skład zespołu wchodzą: Oliwia Domańska, Weronika Wzorek, Magdalena Nieckarz, Angelika Orłowska, Aleksandra Gołdyn i Aleksandra Włodarczyk. Podczas kiermaszu Wójt Gminy wraz z Radnymi wręczyli dyplomy i słodkie upominki zwycięzcom konkursu  i wszystkim grupom prezentującym się podczas kiermaszu .

Kiermasz był wspaniałą okazją do spotkania się i zintegrowania mieszkańców gminy, wymiany przepisów kulinarnych i złożenia sobie nawzajem życzeń w miłej, przedświątecznej atmosferze. Wójt Krzysztof Gajewski i Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy Danuta Serwicka wraz z radnymi, kierownikami działów Urzędu Gminy i zaproszonymi gośćmi podzielili się opłatkiem z wszystkimi przybyłymi na spotkanie.  Tegoroczny Kiermasz Świąteczny z całą pewnością można uznać za udany.

Kiermasz Świąteczny 2018

Utworzono dnia 12.12.2018, 15:31