Wycieczka do Kapkazów

12 maja dzieci z kółka plastycznego „Plastusie”, działającego przy GOKiS, wraz z rodzicami i opiekunami, wzięły udział w wycieczce do Kapkazów, gdzie odbyły się zajęcia plastyczne dla dzieci, połączone z warsztatami ceramicznymi dla dorosłych.

Gospodarstwo „Kapkazy-Szkoła Wrażliwości”, położone jest w zacisznym miejscuw pobliżu lasów i łąk, zaś budynki, w których znajdują się „Autorska Galeria Ceramiki”
i „Scena Teatralna”, pokryte są strzechą. Oprócz starodawnych budynków, takich jak stodoła, obora, czy chata, w której mieszkają Gospodarze, w obejściu można zobaczyć domowe zwierzęta oraz stadninę koni.

Po przywitaniu uczestników wycieczki, Gospodarze zaprosili przybyłych gości na spektakl , który odbył się na scenie w stodole. Przedstawienie, oparte na motywach świętokrzyskich legend, zatytułowane było „Bajka o diable i Babie”.

Dzieci pracowały w grupach. Udały się do „Laboratorium Swojskiego Smaku”, gdzie pod okiem doświadczonej Gospodyni wyrabiały i wypiekały tradycyjne podpłomyki. Kolejną atrakcją było uczestnictwo w warsztatach ceramicznych „Gliniane cudaki”, podczas których młodzi adepci sztuki lepili figurki z gliny plastycznej. W tym czasie dorośli uczestnicy wycieczki zdobili ręcznie biskwitowe kubki, które następnie poddano szkliwieniu
i wypaleniu. Po warsztatach, odbyło się wspólne muzykowanie i zabawy integracyjne przy grillu.

Na zakończenie wycieczki, wszyscy uczestnicy obejrzeli wystawę prac wykonanych ręcznie przez artystów ze „Szkoły Wrażliwości”.

Kapkazy

Utworzono dnia 23.05.2017, 17:07