Kiermasz Świąteczny

10 grudnia 2017 w hali sportowej w Waśniowie odbył się Kiermasz Świąteczny. Organizatorami wydarzenia byli Wójt Gminy Waśniów- Krzysztof Gajewski wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu. Pan Wójt wraz z  Marzeną Karcz  Dyrektor GOKiS powitali gości i uczestników i oficjalnie otworzyli kiermasz, po czym rozpoczęły się prezentacje.

Motywem przewodnim Kiermaszu była szopka Bożonarodzeniowa. Jury, składające się z przedstawicieli szkół, organizacji i instytucji z terenu gminy,  radnych Rady Gminy Waśniów, kierowników działów Urzędu Gminy oraz zaproszonych gości, stanęło przed niełatwym zadaniem wyboru najpiękniejszej z szopek wykonanych przez szkoły, organizacje i koła gospodyń. Tytuł  ,,Najpiękniejszej  Szopki Bożonarodzeniowej” zdobyły szopki, której twórcą byli Bożena Pióro w kategorii grup i organizacji oraz Jakub Ogonowski w kategorii szkół.

Poza podziwianiem bogatych stoisk uczestnicy kiermaszu mieli okazję skosztować pysznych swojskich potraw i wyrobów wigilijnych, które gościły
 na stołach Kół Gospodyń i organizacji działających przy GOKiS. Niewątpliwą atrakcją były występy artystyczne szkół,  prezentacje stoisk i  koncert zespołu „Cameleon”, działającego przy GOKiS.  Podczas kiermaszu Wójt Gminy wraz z Radnymi wręczyli dyplomy i słodkie upominki zwycięzcom konkursu  i wszystkim grupom prezentującym się podczas kiermaszu . Przedstawiciele Urzędu Gminy wręczyli również nagrody uczestnikom plastycznego konkursu ekologicznego „Czyste powietrze w Górach Świętokrzyskich”.

Dzięki wsparciu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wśród znakomitych gości, na kiermaszu pojawił się także Święty Mikołaj w towarzystwie swoich pomocników: aniołka, renifera Rudolfa i Myszki Miki, zapewniając najmłodszym uczestnikom imprezy wiele atrakcji.

Kiermasz był wspaniałą okazją do spotkania się i zintegrowania mieszkańców gminy, wymiany przepisów kulinarnych i złożenia sobie nawzajem życzeń w miłej, przedświątecznej atmosferze. Wójt Krzysztof Gajewski i Przewodniczący Rady Gminy Mirosław Chamera podzielili się opłatkiem z wszystkimi przybyłymi na spotkanie.  Tegoroczny Kiermasz Świąteczny z całą pewnością można uznać za udany.

kiermasz świąteczny 2017

Utworzono dnia 04.01.2018, 12:52