Festyn Rodzinny "Powitanie wakacji"

Wspólne powitanie wakacji przez mieszkańców Gminy Waśniów, w tym roku przypadło na dziewiąty dzień lipca. Organizatorem Festynu Rodzinnego  był Wójt Gminy Waśniów- Krzysztof Gajewski oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Waśniowie. Oprócz wyżej wymienionych, w organizację wydarzenia włączyli się również: Urząd Gminy Waśniów, Komenda Powiatowa Policji w Ostrowcu Św., Komisariat Policji w Kunowie oraz OSP Waśniów.

Po przywitaniu przybyłych gości, Gospodarz wydarzenia oficjalnie otworzył imprezę.

Festyn rozpoczęły występy młodych artystów, uczestniczących w zajęciach muzycznych w GOKiS.
Jako pierwsi zaprezentowali się wokaliści z klasy p. Ewy Jurkowskiej-Siwiec, dając popisy solowe jak również zespołowe. Następnie, na scenie pojawili się podopieczni p. Mirosława Siwca, wśród których znaleźli się zarówno instrumentaliści jak i wokaliści. Prezentacje zamknął występ zespołu „Cameleon”.

Niewątpliwą atrakcją dla wszystkich, był spektakl dla dzieci i dorosłych, pt. „Beczka śmiechu”, przygotowany przez artystów „Teatru na walizkach”. Publiczność chętnie  brała czynny udział
w przedstawieniu, wyśmienicie się przy tym bawiąc.

Po dużej dawce humoru, przyszedł czas na koncert. Uczestnicy festynu wysłuchali występu „Kapeli sołtysa z Wąchocka”. Zespół, liczący 9 osób dał godzinny koncert, wykonując muzykę folkową żywcem z miejskich podwórek, w której można było usłyszeć takie gatunki jak tango, walc czy polka. Gdy na scenie trwał występ kapeli, równocześnie przy arenie piłkarskiej odbył się turniej piłkarski dla dzieci i młodzieży. W rozgrywkach wzięło udział 8 drużyn liczących po dwóch zawodników, zaś
w finale znalazły się dwie. Wójt Gminy Waśniów wraz z Dyrektor GOKiS wręczyli młodym piłkarzom zasłużone nagrody.

Kolejną atrakcją były pokazy taneczne dziewcząt ze Studia Tańca „Candela” z Sienna. Widzowie podziwiali umiejętności młodych tancerek, które z wielką gracją i profesjonalizmem prezentowały kubańskie i brazylijskie style.

Podczas trwania festynu, nie zabrakło również licznych konkursów z nagrodami, takich jak:    quiz wiedzy o gminie Waśniów , konkurs  na 100% blondynkę.

Długo oczekiwaną „gwiazdą wieczoru” był Markus P, który wraz z zespołem wystąpił dla tłumnie zgromadzonych fanów , prezentując swoje największe przeboje.
Po koncercie , przyszedł czas na dyskotekę, którą poprowadził Dj Maju.

O godzinie 22:00 odbył się niezapomniany pokaz sztucznych ogni, a po nim dalsza część dyskoteki, trwająca do północy.

festyn rodzinny 9 lipca

Utworzono dnia 12.07.2017, 14:45