Festyn "Powitanie Wakacji" 3 lipca 2016

Festyn „Powitanie Wakacji” zorganizowany został przez Wójta Gminy Waśniów Krzysztofa Gajewskiego oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Waśniowie. W organizację imprezy włączyli się również Urząd Gminy w Waśniowie ,Komenda Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim, Komisariat Policji w Kunowie i Waśniowie, Sklep Robert, Stowarzyszenie rozwoju Wsi Świetokrzyskiej , OSP Waśniów.

W tym dniu gościliśmy Mariusza Szweda uczetstnika „Master Chefa”, który poprowadził wielką bitwę kulinarną sołtysów

W turnieju brało udział 8 sołtysów z Gminy Waśniów : Helena Tutalak, Chojnacki Krzysztof, Wioletta Strawczyńska, Piotr Kwaśniak, Urszula Jasiak, Iwona Kłosowska, Andrzej Gołębiowski, Jan Strawczynski,  .Spośród nich wyłoniono  drużynę która wzięła udział w bitwie finałowej

Spośród finałowej czwórki najlepszy okazał się Piotr Kwaśniak z Kraszkowa drugie miejsce Wioletta Strawczyńska ze Śnieżkowic

trzecie miejsce Krzysztof Chojnacki ze Strupic.

Puchary i nagrody wręczyli zwycięzcom Wójt Gminy Waśniów

Krzyszof Gajewski, Przewodniczący Rady Gminy Waśniów Mirosław Chamera i Dyr Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu Marzena Karcz.

Po zmaganiach turniejowych przyszedł czas na poczęstunek. Przedstawiciele samorządu gminy oraz sołtysi częstowali wszystkich uczestników festynu  potrawą przygotowaną na wielkiej patelni.

Jako pierwsze na scenie na Waśniowskich Błoniach zaprezentowały się dzieci i młodzież z zespołów wokalno- instrumentalnych działających w  Ośrodku Kultury w Nagorzycach i  Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Waśniowie.

Młodzi artyści zebrali gromkie brawa . Dużym zainteresowaniem cieszył się również pokaz iluzji prezentowany przez Tomasza Sadowskiego uczestnika „Mam Talent”. Publiczność chętnie brała udział w sztuczkach prezentowanych  na scenie. Organizatorzy przygotowali także konkursy z nagrodami dla dzieci. Wieczorem odbyły się koncerty zespołów  ZAJE FAJNi i NEWS. Przed 22.00  uczestników festynu zachwycił efektowny  pokaz sztucznych ogni, który rozpoczął dyskotekę pod gwiazdami. Jak co roku na imprezę  licznie przybyli mieszkańcy gminy jak i goście.

Utworzono dnia 07.07.2016, 10:09